Замок Радомисль зібрав поціновувачів класичної музики на

ІІІ міжнародному фестивалі «Музика Шопена просто неба»

11-12 червня історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» став майданчиком для проведення вже третього Міжнародного ШопенФесту «Музика Шопена просто неба». Традиційно на захід, що проходить під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні з’їхались  представники дипломатичних місій, що акредитовані в Україні. Окрім дипломатів творами геніального композитора, не в задушливих концертних чи оперних залах, а просто неба — посеред казкової природи Полісся насолоджувалися і сотні інших поціновувачів вічної класики, що завітали цього вікенду до Радомишля. До речі, всі кошти виручені за продаж квитків організатори передають на благодійність. Через громадську платформу «Люди допомагають людям» допомогу отримають члени сімей, загиблих під час Революції Гідності та бойових дій на Сході країни.

Сам формат фестивалю передбачав, що основна музична програма виконувалася на сцені, розташованій просто неба на Острові кохання. Відвідувачі концерту, окрім стільців, зручно розміщувались на килимках посеред зеленої галявини поближче до сцени, або ж спостерігали за виступами сидячи на оригінальних кованих лавах, що заполонили ландшафтний парк комплексу. Організатори дійства прагнули довести, що класична музика у XXI ст. може знаходити своїх поціновувачів і за межами стін концертних залів. І схоже це їм вдалося.  Протягом двох днів на території Замку-музею Радомисль лунали твори композитора у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів, солістів Національної філармонії України Лариси Деордієвої та Інеси Порошиної, виступи яких органічно доповнювали кращі молоді виконавці України: студент Національної музичної академії України ім.. П. Чайковської Ярослав Бих, студент Дрезденської вищої школи музики (Німеччина) Євген Моторенко, випускниця Фастівської дитячої музичної школи Зоріна Чорноус та юний талант 10-річний Антон Лабік-Пронюк.

ШопенФест не обмежився лише музичною програмою. «Замок-музей Радомисль» приготував для своїх гостей спеціальні екскурсії унікальним Музеєм української домашньої ікони. А ще кожен бажаючий міг відвідати майстер-клас із виготовлення аркушів паперу за автентичними технологіями XVII ст., та уявити себе на місці середньовічного монаха, що виготовляє папір для потреб Києво-Печерської Лаври. Адже Замок стоїть на місці першої в Центральній Україні Папірні. Урізноманітнити свій відпочинок можна було й катанням на човнах (весь замок оточений водою, а на території парку є два водоспади) та стрільбою із арбалету.

Фестиваль проходив під патронатом Посольства Республіки Польща, за підтримки благодійної платформи «Люди допомагають людям» та компанії «In Jazz» офіційного представника YAMAHA в Україні».