Міжнародний фортепіанний фестиваль в «Замку-музеї Радомисль»

Фестиваль, започаткований у 2014 році громадським діячем і народним депутатом України Ольгою Богомолець.

«Навіть у найскладніші часи люди мають залишатися людьми, цінувати красу, радіти музиці, живопису, відчуттю єдності з природою і причетності до світової культури, –вважає засновниця фестивалю Ольга Богомолець. – Твори Шопена – це гармонія, яка відновлює життєві сили, сповнює енергією і, я переконана, надихає на добрі й людяні справи. Це те, що сьогодні так потрібно нашій країні».

Мета фестивалю «Музика Ф. Шопена просто неба» — це популяризація творчості одного з великих поляків і встановлення міцних дружніх зв’язків між нашими народами, котрих єднає спільна історія і багато в чому спільна культура.

Два дні туристична перлина України, «Замок Радомисль», цілком оповита музикою, яку творив один з найвеличніших композиторів.  Організатори заходу доводять, що класична музика у XXI ст. може знаходити своїх поціновувачів і за межами концертних залів філармоній та опери. До речі, європейці за останні роки уже звикли слухати класичну музику не в камерних залах, а просто неба. Наприклад, Міжнародний фестиваль «Шопен і його Європа», який щороку проходить у Варшаві, збирає кілька тисяч прихильників творчості композитора з усього світу. Цей фестиваль став об’єктом європейського культурного туризму. Польські і європейські туристичні фірми охоче включають його до програми своїх турів по Центральній Європі. Долучаються до такої тенденції і українські турфірми, котрі вже планують тури на фестиваль у «Замок-музей Радомисль».

Основна музична програма фестивалю «Музика Шопена просто неба» триває понад 6 год. Вона виконується на імпровізованій сцені, розташованій просто неба на Острові Кохання. Відвідувачі концерту зможуть насолоджуватись світовою класикою в невимушеній атмосфері – слухати концерт сидячи у кріслі чи зручно розмістившись на килимках посеред зеленої галявини поближче до сцени. Окрім цього, музику великого композитора можна буде чути в стінах самого Замку, зокрема в концертній (Михайлівській або Камінній) залі.

На гостей фестивалю чекає не лише музика. «Замок Радомисль» пропонує широку культурну і просвітницьку програму для всіх, хто завітає до нас у ці два червневі дні. Це і майстер-класи з народних ремесел, і виготовлення власноруч паперу за технологією XVII ст. Адже Замок зведений на місці старої папірні Києво-Печерської лаври, де вироблявся папір, на котрому в лаврській друкарні друкували книги.

І, звичайно, ми з задоволенням покажемо гостям експозицію єдиного в світі Музею української домашньої ікони, в котрому зібрана найбільша в Європі колекція українського сакрального мистецтва.

Підтримку фестивалю надають Посольство Республіки Польща в Україні і Польський Інститут.

Час, який ви проведете в атмосфері вічної музики великого композитора, посеред природної краси ландшафтного парку Замку-музею Радомисль перенесе Вас в прекрасну епоху – подалі від турбот гамірних міст. Ця музика гармонізує вашу душу з навколишнім світом, наповнює серце спокоєм і любов’ю.