Як мистецтво розігнало… хмари

размещено в: Новини і публікації | 0

У Поліському краї з успіхом відбувся Міжнародний ШопенФест «Музика Фредеріка Шопена просто неба»

Цьогоріч форум пройшов уже втрете, і можна сказати про певні традиції. Мета акції — відродження культурних зв’язків між Україною та Польщею. Організатори фестивалю — історико-культурний комплекс «Замок-музей Радомисль» і Посольство Республіки Польща в Україні, також цей захід відбувся за сприяння Польського інституту в Києві та громадської платформи «Люди допомагають людям». Ідейним натхненником «Музики Ф. Шопена просто неба» є фундатор історико-культурного комплексу «Замок-музей Радомисль», народний депутат, меценат, відомий лікар і співачка Ольга Богомолець.

Треба зазначити, що коли ми виїхали з Києва, а за вікном йшов рясний дощик, то всі переживали, чи не стане на заваді негода, але високе мистецтво має величезну силу! І як тільки розпочався концерт на Острові кохання, що розташувався у ландшафтному парку на території «Замок-музей Радомисль», то через хмари стали пробиватися сонячні промені.  Твори геніального польського класика виконували видатні музиканти сучасності і талановита молодь. Спочатку свою майстерність продемонстрували: солісти Національної філармонії Лариса Деордієва та Інеса Порошина; потім за рояль, який установили на помості на галявині, сів 17-річний музикант, зірка нової формації, а нині студент Дортмундської консерваторії Євген Моторенко, а далі музичну естафету  продовжили і кращі вихованці музичних шкіл Київщини та Житомирщини.

Розпочала програму Л. Деордієва «Великим блискучим вальсом», і це стало відправною точкою фестивалю. Потрясло слухачів віртуозне виконання шопенівської «Фантазії» і двох етюдів класика, яке продемонстрував Є. Моторенко.

 

 

7photo3_1

Цей піаніст дивує силою і чуттєвістю виконання, його самовіддача захоплює і заворожує, а чистота виконання і глибина розуміння музичних фраз дивує меломанів. Євген — лауреат багатьох міжнародних конкурсів, вихованець Київської спеціалізованої музичної школи ім. Лисенка. Він грає цікаві сольні проекти, а також неодноразово виконував музику в супроводі симфонічних оркестрів. Навчався в класі професора НМАУ Наталії Гріднєвої, а восени продовжить свої університети у Німеччині. Зараз мама музиканта, відома співачка Інна Галатенко, шукає кошти, щоб оплатити гуртожиток сину (потрібно щомісяця по 350 євро). Овації і крики «браво» лунали після кожного виступу цього талановитого юнака.

7photo2_0

 

Концерти, які пройшли на свіжому повітрі, не залишили байдужими нікого з гостей фестивалю і багатьох туристів, що завітали до «Замок-музей Радомисль». Почесними гостями форуму, на запрошення посла Польщі в Україні Генрика Літвіна (який цьогоріч завершує свою каденцію в нашій країні ), стали представники дипломатичних місій, акредитованих в нашій країні, зокрема, посли Японії, Болгарії, Молдови, Турції та інш.

«Це було свято музики, — підкреслив посол Генрік ЛІТВІН. — Я впевнений, що фестиваль матиме щасливу долю і продовжиться щоліта, а за честь виступати на ньому будуть змагатимуться кращі піаністи нашого часу».

Ольга Богомолець зізналася, що ще 20 років тому у Варшаві вона вперше почула, як твори Шопена виконуються у парку, а слухачі сидять на траві, і ті імпровізовані концерти не могла забути. «З того часу я мріяла, щоб і в нашій країні лунали геніальні твори Шопена просто неба, — так народився наш фестиваль. У наступному році ми проведемо ще масштабніші акції. Хочемо провести по музичним школам і академіям відбіркові тури, а переможці виступлять у історико-культурному комплексі «Радомисль». Цьогоріч у рамках нашого фесту відбулася презентація благодійної громадської платформи адресної допомоги родинам загиблих в зоні АТО — «Люди допомагають людям» — а кошти, форуму будуть спрямовані на допомогу родинам загиблих».

7photo_4

Спадщина Фредеріка Шопена — неоціненна! Мазурки і полонези, етюди та вальси, ноктюрни і прелюдії, написані класиком, обожнюють люди всього світу. Музика Шопена вийшла далеко за межі Польщі. Її грають великі музиканти, на ній навчаються виконавці-початківці, — підкреслила мистецтвознавець Леся ОЛІЙНИК. — Музика Шопена зачаровує слухачів своєю одухотвореністю, вишуканістю, але при цьому — вона патріотична, революційна й романтична. Нагадаю, під час Революції Гідності музика великого польського композитора і патріота звучала на Майдані. Знаменитий «Революційний» етюд (Опус 10 №12) надихав українців на боротьбу з диктаторським режимом.

Актуальною музика Шопена залишається й сьогодні, коли Україна бореться з російською агресією на сході, а вояки АТО ціною власного життя боронять нашу рідну землю і не дають розпалитися Третій світовій війні…

ШопенФест «Музика Шопена просто неба» несе особливу місію — популяризує творчість композитора, тим самим зміцнюючи дружні та культурні зв’язки між народами Польщі та України, об’єднаними багатолітньою спільною історією, культурою.

Нагадаємо, «Замок-музей Радомисль» — архітектурна та історико-культурна перлина поліського краю. Ще 1612 р. на цьому місці було збудовано «папірню» — укріплену фабрику з виробництва паперу для друкарні Києво-Печерської лаври.

Душею замку Радомисль є Музей української домашньої ікони, який налічує понад 5000 предметів християнського мистецтва ХVII — XX стст. В ньому представлено ікони народних і професійних іконописців, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі. Експозиція «Душа України» є найбагатішою християнською експозицією в Україні, а сам музей — найбільшим музеєм ікон у Східній Європі!

 Джерело: http://day.kyiv.ua/uk/article/kultura/yak-mystectvo-rozignalo-hmary

Добавление комментариев закрыто.