ШопенФест в Радомисль

размещено в: Новини і публікації | 0

11-12 червня в історико-культурному комплексі Замок Радомисль відбувся III Міжнародний фестиваль «ШопенФест. Музика Шопена просто неба». Традиційно мистецький захід проходив під патронатом Посольства республіки Польща в Україні.

ExpertTur в черговий раз переконався, що фестиваль Шопена — найвишуканіший свято музики в Україні та за її межами. Музика звучить з ажурною альтанки, що підноситься над тихим ставком. Ошатна публіка розташовується на галявині посеред Острова кохання, під покровом старих верб і дубів. Таке відчуття, що на машині часу переносишся в XIX століття, в багату садибу, де збираються гості, вітають таланти, аплодують артистам.

Хвилинне враження стирають прикмети сучасності: дами тримають в руках не віяла, а мобільні телефони; кавалери — планшети.

Серед гостей музичного свята — посли Польщі, Індії, Молдови, Японії, дипломати, журналісти, письменники, творча еліта України.

Фестиваль став місцем прояви громадянської позиції української інтелігенції. Перед його відкриттям була оголошена хвилина мовчання в пам’ять героїв, загиблих в АТО. На підтримку сімей, які втратили чоловіків і батьків, відбувся благодійний ярмарок. Був представлений проект «Люди допомагають людям» (lpl.com.ua) — платформа допомоги сім’ям загиблих на Майдані і Сході України.

Учасники фестивалю мали можливість не тільки насолодитися композиціями Шопена, які звучали у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів, солістів Національної філармонії, молодих піаністів. Замок-музей Радомисль відчинив двері Музею домашньої ікони, запросив відпочити серед мальовничої природи в долині річки Микі.

Радомисль як частина Via Regia

Замок Радомисль почав свою історію в 2007 році. Тоді лікар і громадський діяч Ольга Богомолець взялася добудовувати старий млин і розчищати звалище. Її мрія збулася — зараз Радомисль зачаровує своїх відвідувачів ідилічною атмосферою: шумом водоспаду, тишею ставків, островами і зонами відпочинку. Рада Європи вніс комплекс Радомисль в туристичний маршрут Via Regia (Шлях королів), який проходить через вісім країн, включає 100 міст і відзначає шлях, по якому в середні століття їздили королівські посланці і проходили торгові шляхи.

Замок Радомисль зберігає в своїх стінах унікальний музей домашньої ікони, який втілює в собі історію наївного і релігійного світосприйняття від XV століття до сьогоднішнього дня. Тут зібрані іконописні традиції всіх регіонів України. У Музеї побачиш Бога, який посміхається, Бога-батька у вигляді мудрого старця. Домашні ікони не завжди відповідають канонам офіційної церкви, відображаючи в примітивістської стилі уявлення простої людини про духовний світ.

Чудовим доповненням до колекції є експозиція предметів побуту, що оточували життя українців, починаючи з Середньовіччя.

«Можу сказати, що проект майже досяг окупності, — каже Ольга Богомолець. — В основному за рахунок екскурсій, корпоративних заходів, урочистостей, які ми проводимо. Це означає, що можна далі розвивати Центр, робити його більш цікавим. Наприклад, ми підготували нові екскурсії для школярів, присвячені сімейним традиціям українців. Плануємо фестивалі і події ».

Вихідні збирають багато людей біля вхідних воріт Радомисль. Тут і весілля, які прагнуть в урочистий зал або на острови — пофотографуватися, і групові екскурсії, і сім’ї, які приїхали провести вихідний в сентиментальної атмосфері поліської природи, і романтичні пари. Черга біля воріт означає, що в Україні не вистачає центрів відпочинку з культурним ухилом і гідним сервісом. Маються на увазі місця, де крім «поїсти і розважитися» можна побути наодинці з природою, насолодитися мистецтвом в різних видах, влаштувати пікнік в європейському стилі або фотосесію. Поки цю місію успішно виконує музейний комплекс Замок Радомисль.

Джерело: http://experttur.com/ukraine/201606/shopenfest-v-radomysle.html

 

 

 

Добавление комментариев закрыто.