Кошти, зібрані під час фестивалю «Музика Шопена під відкритим небом», будуть перераховані сім’ям загиблих в зоні АТО бійців

размещено в: Новини фестивалю | 0

Відомий лікар, народний депутат України Ольга Богомолець за підтримки посольства Республіки Польща провела в своєму «Замку-музеї Радомисль» вже другий фестиваль, під час якого розповіла про створення громадянської платформи «Люди допомагають людям»

— Іноді нам всім потрібно зробити паузу в шаленому ритмі життя і гармонізувати свій внутрішній світ, — звернулася до присутніх на відкритті фестивалю «Музика Шопена під відкритим небом» його організатор Ольга Богомолець. — Це дуже важливо, щоб потім знову ефективно робити свою роботу. Я дуже вдячна українським солдатам, які знаходяться на передовій. Саме завдяки їм ми маємо можливість мирно жити, слухати музику. Такими акціями ми об’єднуємо громадянський мир і військових, показуємо, що ми єдині.

У минулому році ми вперше зібралися в замку, щоб послухати прекрасну музику, — додав надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин. — Тепер можна говорити про повноцінний щорічному фестивалі прекрасної музики Фредеріка Шопена під мирним небом Радомишля.* Ольга Богомолець представила гостям фестивалю посла Польщі в Україні Генрика Литвина

Саме в цьому місті Житомирської області знаходиться старовинна будівля, в якому сотні років тому була заснована паперова фабрика — «Папірня», яка постачала папір Києво-Печерській лаврі. Потім тут був млин. Багато років будівля пустувала, перетворюючись на звалище. Ольга Богомолець вивезла звідси тонни сміття і створила комунальний заклад історико-культурний комплекс, де можна своїми руками по відтвореної старовинною технологією надрукувати аркуш паперу, постріляти з арбалета, відвідати єдиний в світі музей домашньої української ікони, який носить назву «Душа України». Ольга Вадимівна зібрала понад п’ять тисяч образів XVII-ХХ століть. Тут знаходяться ікони, які брали з собою як оберіг в дорогу, вішали над дверима, а на деяких розрізали пуповину новонародженим діткам.

Незважаючи на те що в замку є зал з чудовою акустикою, фестиваль проводиться на відкритому повітрі. Рояль Yamaha, який надала компанія «Джаз-клуб», встановлюється на імпровізованій сцені під полотняним навісом. Крісла слухачів розставляють на траві. Бажаючі можуть навіть прилягти на полотняних домотканих доріжках. І слухати прекрасну гру польських і українських піаністів, дивлячись у синє небо, на гілки дерев. Дзюрчання водоспадів, які розташовані на території замку, додавало музиці Шопена неповторні нотки.

* На гостей фестивалю порадував своїм талантом лауреат міжнародних конкурсів Яцек Кортус

— Наше місто завжди підтримував тісні стосунки з Польщею, — каже мер Радомишля Олександр Ткачук. — У сусідній державі є містечко зі схожою назвою: Радомишль Вельки. Дуже приємно, що Ольга Богомолець з дорогою душею приймає в замку гостей, організовує такі чудові заходи, прославляючи нашу землю.

Якщо в перший день фестивалю музику Шопена виконували переможці різних конкурсів та солісти філармоній, то в другій до них приєдналися ще й маленькі піаністи.

— Всі кошти, зароблені від продажу квитків другого дня фестивалю, вирішено передати проекту «Люди допомагають людям», — каже Ольга Богомолець, яка ініціювала створення інтернет-платформи з такою назвою. — Гроші підуть на потреби членів сімей загиблих або зниклих без вісті в результаті трагічних подій на Майдані і військових дій на сході України. Я вважаю дуже важливим підтримувати тих, хто втратив близьку людину і сам не може себе забезпечити. Це неповнолітні діти, люди похилого віку, інваліди та молоді мами, які виховують дітей до трьох років. «Люди допомагають людям» — це не фонд і не посередник. Людина, яка хоче допомогти, перераховує гроші на особистий банківський рахунок сім’ї. Навіть у хвилини радості не можна забувати про те, що відбувається в Україні.

Джерело: http://fakty.ua/201485-sredstva-sobrannye-vo-vremya-festivalya-muzyka-shopena-pod-otkrytym-nebom-budut-perechisleny-semyam-pogibshih-v-zone-ato-bojcov

Добавление комментариев закрыто.