Музику Фридерика Шопена слухали лежачи

размещено в: Новини фестивалю | 0

13-14 червня вдруге провели «Шопен-фест» у замку-музею «Радомисль», що у райцентрі Радомишль Житомирської області. Гроші з проданих квитків передадуть родинам, які в результаті воєнних дій на Донбасі та під час Майдану втратили рідних. Вхід на фестиваль коштував 250 грн.

Твори польського композитора Фридерика Шопена під відкритим небом виконали українські піаністи та гість з Польщі Яцек Кортус.

«Такий захід європейського формату дуже український. Бо українці завжди співали і грали під відкритим небом, — каже засновниця фестивалю та господиня замку Ольга Богомолець. — Мене на створення «Шопен-фесту» надихнуло побачене у Варшаві майже 20 років тому. Там влітку кожної неділі на галявині центрального Лазєнковського парку проводять відкриті концерти Шопена. Скільки років з того часу пройшло, а я не переставала мріяти бодай раз повернутися туди. Бо відчуття, коли лежиш на траві, дивишся в небо і поруч звучить музика Шопена, непорівнянне з відчуттям, коли слухаєш її у філармонії. Але коли гора не йде до Магомета, тоді Магомет іде до гори. Три роки тому послу Польщі я запропонувала зробити такий захід у Радомишлі».

Живе виконання музики слухали протягом трьох годин. Сцену поставили перед замком на омитому водними каналами острові Любові у формі серця.

«Музику ідеально чути з будь-якого місця на території замку, — каже відвідувач фестивалю Юрій. — Не обов’язково сидіти на кріслах перед виконавцями. Можна розлягтися на підстілках, які спеціально розіслали на острові, сісти на терасі ресторану з кавою, або знайти зручне місце над каналом і насолоджуватися ліліями.

Також гості оглянули замок та виставку ікон з колекції Ольги Богомолець. Збірка налічує 5 тис експонатів.

Відвідали подію посол Польщі в Україні Генрик Літвін, нащадок роду Терещенків Мішель Терещенко, колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій та учасники АТО.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/culture/_muziku-friderika-sopena-sluhali-lezhachi/632001

Добавление комментариев закрыто.