ІІ Міжнародний фестиваль музики Шопена чекає гостей!

размещено в: Новини фестивалю | 0

Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» готується прийняти ІІ Міжнародний фестиваль «Музика Ф. Шопена під відкритим небом». Фестиваль пройде у м. Радомишль Житомирської області 13-14 червня 2015 року.

Останнім часом творчість Фридерика Шопена набула для України особливого значення. Музика великого польського митця і патріота звучала під час Революції Гідності на Майдані. «Революційний» етюд (Опус 10 No12) надихав українських повстанців на боротьбу з диктаторським режимом.

Актуальною музика Великого Поляка лишається й нині, коли Україна ставить опір російській агресії, заслоняючи собою всю цивілізовану Європу. Нині Україна направду стала antemurale Christianitatis (бастіоном християнства) ХХІ століття– тим, чим колись була для Європи Річ Посполита, де разом були поляки і українці.

Фестиваль «Музика Ф. Шопена під відкритим небом» продовжує виконувати свою місію популяризації творчості одного з великих поляків і встановлення міцних дружніх зв’язків між нашими народами, котрих єднає спільна історія і багато в чому спільна культура. Фестивалі академічної музики під відкритим небом – хороша європейська традиція. Її намагається впроваджувати і «Замок Радомисль». Ми хотіли би, щоб ця традиція розповсюдилася по всій Україні.

В Замку для цього є всі умови – чисте повітря, острови, пристані для човнів, два водоспади. Про екологічну сприятливість середовища, в якому розташований «Замок Радомисль», говорить те, що на території нашого історико-культурного комплексу мешкають дикі тварини – норки, річкові видри, бобри.

Як і минулого року, гості фестивалю почують виконавців високого рівня як з України, так і Польщі. Буде також продовжена традиція виступів юних віртуозів – вихованців дитячих музичних закладів

України. На гостей фестивалю чекає не лише музика. «Замок Радомисль» пропонує широку культурну і просвітницьку програму для всіх, хто завітає до нас у ці два червневі дні. Це і майстер-класи з народних ремесел, і виготовлення власноруч паперу за технологією XVIIст. Адже Замок зведений на місці старої папірні Києво-Печерської лаври, де вироблявся папір, на котрому в лаврській друкарні випускали книги.

І, звичайно, ми з задоволенням покажемо гостям експозицію єдиного в світі Музею української

домашньої ікони, в котрому зібрана найбільша в Європі колекція українського сакрального мистецтва.

Підтримку фестивалю надають Посольство Республіки Польща в Україні і Польський Інститут

Джерело: http://museum-ukraine.org.ua/?p=4321

Добавление комментариев закрыто.